Datum: 16.02.2021

Vychází nová kniha o měření skleníkových plynů ze zemědělství

Nakladatelství Springer vydalo na začátku roku 2021 novou publikaci o měření skleníkových plynů ze zemědělství. Knihu s názvem Measuring Emission of Agricultural Greenhouse Gases and Developing Mitigation Options using Nuclear and Related Techniques (vychází v angličtině) zpracoval kolektiv 41 autorů, jediným českým spoluautorem je Miloslav Šimek z Ústavu půdní biologie BC AV ČR.

Kniha je unikátní v tom, že po delší době přináší aktualizované informace o tom, jak měřit emise skleníkových plynů z půd. Kniha vychází v nakladatelství Springer zásluhou pracovníků International Atomic Energy Agency (IAEA) se sídlem ve Vídni, hlavní editorskou práci vykonal prof. Christoph Mueller z Justus Liebig Universitat Giessen v Německu. Miloslav Šimek je jediný český spoluautor této knihy a před několika lety inicializoval její přípravu.

"Poslední podobná metodicky zaměřená kniha vyšla asi před 10 roky, a tak samozřejmě neobsahovala metodické pokroky, techniky a přístroje, které jsou k dispozici dnes. Naše kniha by mohla být dobrým metodickým vodítkem pro všechny zájemce o měření stopových plynů", říká k vydání knihy Miloslav Šimek.

Kniha vychází formou Open Access a je k dispozici v nakladatelství Springer na Measuring Emission of Agricultural Greenhouse Gases and Developing Mitigation Options using Nuclear and Related Techniques.

Zpět

 

KONTAKT

Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Ústav půdní biologie
Na Sádkách 702/7
370 05 České Budějovice

NAJÍT PRACOVNÍKA