Datum: 24.04.2019

Tajemství podzemního světa poodkrývá nová expozice v Přírodovědném muzeu Semenec

Tajemství podzemního světa je název nové stálé expozice v Přírodovědném muzeu Semenec Týn nad Vltavou. V dubnu otevřená expozice vznikla za odborné pomoci pracovníků Biologického centra AV ČR - Ústavu půdní biologie.

Tajemství podzemního světa je opravdu tajemstvím, pokusem představit si, jak vypadá svět pod našima nohama. Tak jako Alenka ze známé knížky, dostaneme se i my skrze noru pod kořeny stromu do neznámého světa, a to až do samotného zemského jádra.

Biologické centrum kromě stálé expozice spolupracuje s Přírodovědným muzeem Semenec i nadále. Ve středu 1. května sem na prvomájový jarmark zavítá Mobilní laboratoř Biologického centra s entomologickou ukázkou ze světa motýlů. Více o programu najdete na stránkách muzea.


Přírodovědné muzeum Semenec je parkově upravený areál pro relaxaci i poznávání. V letech 1995-6 byly položeny základy všech současných sbírek muzea Semenec. Ta se soustředí především na péči o areál, doplňování sbírek muzea a na vzdělávání.  Věnuje se výukovým programům pro školy, zajišťuje zpřístupnění areálu veřejnosti a pořádá zde různé akce.
 

 

 
Zpět

 

KONTAKT

Biologické centrum AV ČR, v.v.i.
Ústav půdní biologie
Na Sádkách 702/7
370 05 České Budějovice

NAJÍT PRACOVNÍKA